577 602 300 - Detektyw

biuro@biuro-sledcze.com.pl

Trómiasto

Gdańsk, Gdynia, Sopot

24 godziny na dobę

7 dni w tygodniu

Wywiad i ustalenia przed licytacją nieruchomości

Coraz częściej dochodzi w Polsce do egzekucji z nieruchomości. Powoduje to, że wiele mieszkań i domów trafia na licytacje komornicze. Jednak taka licytacja nieruchomości odbywa się zwykle w sytuacji dużej niepewności licytujących wobec stanu faktycznego przedmiotu tej licytacji. Dlatego osoby zainteresowane nabyciem często korzystają z pomocy agencji detektywistycznej przy dokonywaniu ustaleń.

Rolą prywatnego detektywa w tego typu zleceniu jest zebrać wiarygodne i kompletne informacje na temat przedmiotu licytacji oraz innych okoliczności związanych bezpośrednio z tą czynnością oraz mogących mieć znaczenie dla potencjalnego nabywcy. Często bowiem mamy sytuację, że nawet komornik nie jest w stanie uzyskać rzetelnych danych na temat mieszkańców danej nieruchomości i jej stanu zachowania.

W obszarze ustaleń dotyczących samej nieruchomości nasze biuro detektywistyczne przedstawi potencjalnemu nabywcy rzetelne i dobrze udokumentowane informacje o:

  • mieszkańcach nieruchomości (wiek, stan cywilny, sytuacja materialna, źródła dochodu);
  • stanie zachowania nieruchomości (standard wykończenia, materiały użyte do budowy, wyposażenie);
  • otoczeniu nieruchomości (sąsiedzi, poziom bezpieczeństwa);

Prywatny detektyw realizujący ustalenia dotyczące przedmiotu licytacji weźmie także pod uwagę tak istotne dla nabywcy kwestie jak prawo dotychczasowych mieszkańców do lokalu socjalnego jak również ewentualne inne przeszkody mogące mieć wpływ na utrudnienia związane z opróżnieniem lokalu. Na życzenie licytanta, może także podjąć się negocjacji z dotychczasowymi użytkownikami nieruchomości w kwestii jej ewentualnego dobrowolnego opuszczenia po zakończeniu licytacji.

Cena tego typu usług detektywistycznych, w zależności od okoliczności i miejsca działania, kształtuje się zwykle od 500 do 2000 PLN netto i jest przedmiotem indywidualnych ustaleń z detektywem prowadzącym daną sprawę. Czas realizacji w naszym biurze detektywistycznym tego typu ustaleń to od 3 do 10 dni roboczych.

< Powrót do bloga