577 602 300 - Detektyw

biuro@biuro-sledcze.com.pl

Trómiasto

Gdańsk, Gdynia, Sopot

24 godziny na dobę

7 dni w tygodniu

Samodzielny prywatny detektyw czy agencja detektywistyczna

To, że w agencji detektywistycznej Klienta przyjmą w biurze i poczęstują kawą, to nie jedyna jej przewaga względem samodzielnie działającego prywatnego detektywa. Zatrudniające więcej niż jednego śledczego dobre biuro detektywistyczne ma znacznie więcej atutów.

Pierwszym i najważniejszym jest to, że większość spraw ciężko zrealizować w pojedynkę, a nawet w dwie osoby. Obserwacja w niewielkiej miejscowości, śledzenie obiektu szybko i dynamicznie poruszającego się samochodem czy prowokacje realizowane w kontakcie bezpośrednim z figurantem są albo niemożliwie albo bardzo rzadko kończą się powodzeniem, jeśli są prowadzone przez jednego detektywa. Duże biuro detektywistyczne posiadając w swoim zespole kilku, a czasem nawet kilkunastu detektywów może sobie pozwolić nie tylko na rotację osób zaangażowanych w sprawę, ale może także bez szkody dla Klienta pozwolić sobie wielokrotnie wchodzić w kontakt osobisty w osobami obserwowanymi.

Większa agencja detektywistyczna to także lepsze i bogatsze zaplecze techniczne. Ze względu na bardzo wysokie ceny dobrej jakości sprzętu detektywistycznego, jednoosobowo działający detektywi nie są w stanie sami udźwignąć kosztów z tym związanych. A to zaś zdecydowanie obniża efektywność ich działania w terenie i oznacza zwykle wyższe rachunki dla Klienta (więcej godzin pracy operacyjnej).

W końcu duże i nowoczesne biuro detektywistyczne to także interdyscyplinarne zaplecze osobowe, które detektywowi prowadzącemu sprawę pozwala zapewnić Klientowi bardziej wszechstronną obsługę – od pomocy radcy prawnego, poprzez wsparcie psychologa, a na ekspertyzach kryminalistycznych kończąc. Samodzielny śledczy także jest w stanie pośredniczyć w pozyskaniu takich zasobów dla Zleceniodawcy, ale uczyni to zdecydowanie drożej i mniej wygodny dla Klienta.

Warto jednak nadmienić, że współpraca z agencją detektywistyczną może czasem wiązać się z pewnymi niedogodnościami dla Klienta, szczególnie gdy taka firma niespecjalnie dba o jakość relacji ze Zleceniodawcami. Głównym obszarem takich problemów może być utrudniony kontakt z osobami bezpośrednio realizującymi zlecenie lub rozmyta odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenie sprawy. Agencja Detektywistyczna Niezależne Biuro Śledcze chcąc uniknąć tego typu sytuacji zawsze wyznacza detektywa prowadzącego, który w trakcie realizacji sprawy pozostaje w stałym kontakcie z Klientem i osobiście koordynuje wszystkie czynności detektywistyczne oraz ponosi odpowiedzialność za sukces operacji.

< Powrót do bloga