577 602 300 - Detektyw

biuro@biuro-sledcze.com.pl

Trómiasto

Gdańsk, Gdynia, Sopot

24 godziny na dobę

7 dni w tygodniu

Po czym można poznać dobre biuro detektywistyczne

Tak jak w każdej branży, także na rynku usług detektywistycznych działa wiele podmiotów oferujących pomoc w zakresie weryfikacji wiarygodności osób, pozyskiwania i przetwarzania informacji, poszukiwania osób zaginionych oraz mienia czy zbierania dowodów w sprawach karnych. Jakie kwestie przy wyborze agencji powinien zatem wziąć pod uwagę Klient chcący skorzystać z takich usług?

Niezbędnym minimum są oczywiście warunki zawarte w ustawie. To znaczy, że biuro detektywistyczne musi mieć ważny wpis do rejestru działalności regulowanej (rejestr prowadzi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji), zawierać z Klientami umowy tylko na piśmie oraz zatrudniać tylko licencjonowanych detektywów. Jak pokazuje praktyka, wciąż jeszcze pewna część firm świadczących usługi detektywistyczne ma problemy już nawet na tym poziomie.

Równie istotne dla Klienta powinno być stosowanie przez detektywa tylko dopuszczalnych prawem technik zdobywania i przetwarzania informacji. Przykładem jest tu powszechne stosowanie różnego rodzajów podsłuchów w miejscach, które nie stanowią własności Klienta. Zdobyte w ten sposób materiały i informacje nie tylko nie mają żadnej mocy dowodowej w sądzie, ale narażają detektywa (osobę nakłaniającą do takich działań i pomagającą także) na odpowiedzialność karną!

Co jednak warto wziąć pod uwagę przy wyborze biura detektywistycznego z punktu widzenia Klienta w dalszej kolejności?

Efektywność działania detektywa

To chyba jeden z najważniejszych wyróżników na rynku. Wprawdzie zlecenie zleceniu nie jest równe, to pewne firmy detektywistyczne mają tendencję do naprawdę sprawnego zamykania spraw i dostarczania Klientom tego, czego potrzebują w czasie krótszym niż inni (a tym samym niższym koszcie). Ta efektywność to zwykle pochodna sprytu, wiedzy, doświadczenia i inteligencji detektywów, którzy podchodzą do każdego zlecenia z pełnym zaangażowaniem.

Jak jednak szybko, w trakcie kilku minut, przekonać się o tych cechach? Nie da się znaleźć na to uniwersalnej odpowiedzi, ale jeśli detektyw na spotkaniu przez zdecydowaną większość czasu chwali się sprzętem technicznym, spektakularnymi akcjami, nie słucha Klienta, nie analizuje na bieżąco otrzymywanych od niego informacji, nie notuje, i już na wstępie wie wszystko, to raczej nie jest to osoba, której efektywność działania jest największym atutem.

Myślenie – główny atrybut detektywa

Detektyw musi przede wszystkim myśleć. Niestety spora część detektywów woli raczej działać, bo łatwiej obciążyć Klienta kilkoma godzinami bezcelowej obserwacji niż kwadransem naprawdę efektywnego myślenia o sprawie. Dlatego jeśli na spotkaniu z detektywem macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości co do inteligencji detektywa i jego umiejętności analitycznych, warto przed podpisaniem umowy sprawdzić sytuację u konkurencji.

Wiarygodność biznesowa biura detektywistycznego

Warto zwrócić uwagę, czy interesujące nas biuro detektywistyczne prowadzi transparentną politykę informacyjną (np. jawność danych rejestrowych), ma stałe biuro, posiada i często aktualizuje stronę internetową, nie boi się obecności w mediach społecznościowych i jest gotowe prowadzić w nich dialog z Klientami i osobami zainteresowanymi. Nie mniej ważna jest osobista wiarygodność detektywa. Jeśli osoba, z która rozmawiacie, nie wzbudza Waszego zaufania, jest anonimowa w sieci, sprawia wrażenie zbyt pewnej siebie, to najlepiej poszukać innej agencji detektywistycznej.

Kadra agencji detektywistycznej

Zakres zainteresowań biur detektywistycznych obejmuje tak szerokie spektrum, że nie istnieje agencja, która zatrudnia jednocześnie wszystkich potencjalnie potrzebnych specjalistów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak bardzo wiarygodnymi partnerami się otacza i kto wykonuje dla niej konkretne zadania. Domorośli eksperci, wieczni praktykanci, prawnicy bez aplikacji czy psychologowie po wieczorowych kursach powinni dać Klientom sporo do myślenia. Dlatego w naszym biurze detektywistycznym zatrudniamy tylko najlepszych prywatnych detektywów z Gdańska, Gdyni, Słupska i Elbląga. Daje nam to przewagę nad innymi agencjami detektywistycznymi z Trójmiasta i Pomorza.

To tylko wybrane czynniki, które warto wziąć pod uwagę wybierając biuro detektywistyczne. Z pewnością jest ich więcej i na pewno jeszcze o nich wspomnimy w kolejnych wpisach na naszym blogu detektywa.

< Powrót do bloga