577 602 300 - Detektyw

biuro@biuro-sledcze.com.pl

Trómiasto

Gdańsk, Gdynia, Sopot

24 godziny na dobę

7 dni w tygodniu

Praca na stanowisku asystenta detektywa

Chociaż środowisko prywatnych detektywów w Polsce zgłasza od lat taki postulat, to nasze prawo na razie nie normuje kwestii związanych z zatrudnianiem osób w biurach detektywistycznych do prac nie związanych bezpośrednio z czynnościami zastrzeżonymi wyłącznie dla prywatnych detektywów. W związku z czym w powszechnej praktyce agencji detektywistycznych ukształtowało się tak zwane stanowisko asystent detektywa.

Osoby zatrudniane na tym stanowisku wykonują czynności wspierające pracę licencjonowanego detektywa, ale ich praca ograniczona jest tylko i wyłącznie do tych zadań, które nie są wymienione w ustawie o usługach detektywistycznych. Zatem asystent detektywa nie może samodzielnie dokonywać ustaleń operacyjnych czy przetwarzać danych osobowych.

Czym zajmuje się asystent detektywa?

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby asystent detektywa prowadził wstępną obsługę Klienta czy analizował powszechnie dostępne zbiory danych w poszukiwaniu konkretnych informacji na potrzeby danej sprawy. Taka osoba może też dokonywać przeglądu monitoringu, pomagać licencjonowanemu śledczemu w planowaniu dnia czy umawianiu spotkań. Jeśli osoba zatrudniona na stanowisku asystenta ma przygotowanie prawnicze, może dokonywać oceny uwarunkowań prawnych na potrzeby danego zlecenia. W zależności od swoich kompetencji i umiejętności, może też wykonywać szereg czynności eksperckich – od zadań związanych z informatyką śledczą po analizę zdarzeń drogowych.

Specyfika pracy asystenta detektywa jest poniekąd podobna do pracy samego detektywa. Wymagana jest dyspozycyjność, wszechstronność, elastyczność i wysokie umiejętności interpersonalne. Szczegółowe oczekiwania można znaleźć w naszym ogłoszeniu dotyczącym pracy na stanowisku asystenta detektywa znajdującym się w zakładce PRACA. Wszystkie osoby chcące spróbować swoich sił na tym stanowisku, zapraszamy do wzięcia udziału z rekrutacji poprzez przesłanie swojej aplikacji (CV oraz list motywacyjny) na adres: rekrutacja@biuro-sledcze.com.pl.

< Powrót do bloga