577 602 300 - Detektyw

biuro@biuro-sledcze.com.pl

Trómiasto

Gdańsk, Gdynia, Sopot

24 godziny na dobę

7 dni w tygodniu

Poszukiwanie mienia

Poszukiwanie i odzyskiwanie mienia to jedno z częściej pojawiających się zleceń w naszej agencji detektywistycznej. Z problemami tego typu zwracają się do nas zarówno Klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa.

W przypadku osób prywatnych poszukiwanie mienia najczęściej polega na ustaleniu miejsca przechowywania skradzionych składników majątku. W tego typu sprawach działania naszego biura detektywistycznego przebiegają prawie zawsze równolegle z dochodzeniem organów ścigania, często w oparciu o wzajemną wymianę informacji. Nie ma jednak co ukrywać faktu, że to nasi detektywi są zwykle bardziej zaangażowani w znalezienie sprawcy i odnalezienie mienia, ale bez pomocy Policji zwykle tego typu zadania przeprowadzić do końca nie sposób.

Czasami na zlecenie osób fizycznych poszukujemy także elementów majątku zagarniętych przez członka rodziny zleceniodawcy. W związku z tym, że w tego typu przypadkach sprawca jest znany, zadanie to jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku ustaleń dotyczących mienia skradzionego. Jednak często skomplikowane relacje rodzinne oraz ustawodawstwo uniemożliwiające automatyczne zaangażowanie się Policji w tego typu sprawę bez zgody pokrzywdzonego powodują, ze praca detektywa nie zawsze kończy się na odnalezieniu składników majątku.

Zlecenia w zakresie poszukiwania majątku od Klientów biznesowych także dzielą się na dwie główne grupy. Pierwsza z nich to typowa kradzież, a druga to przywłaszczenie własności firmy przez pracownika, bardzo często byłego, który „zapomniał” rozliczyć się z powierzonego mu na czas pracy sprzętu. Firmy jednak w obawie przed formalnościami i związanymi z tym dodatkowymi kosztami bardzo często w obu typach przypadków decydują się poprzestać na pomocy agencji detektywistycznej i nie zgłaszają tego typu zdarzeń organom ścigania. Zapewne wynika to także z niewielkiej skuteczności Policji w tej grupie przestępstw i obaw, że uczestnictwo przedsiębiorstwa w sprawie karnej, nawet w roli pokrzywdzonego, może w jakiś sposób negatywnie odbić się na wizerunku takiego podmiotu. Dlatego w tej kategorii spraw nasz detektyw działa zwykle sam, zachowując należytą dyskrecję.

Osoby prywatne oraz firmy zainteresowane skorzystaniem z naszych usług w zakresie poszukiwania mienia, zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu z naszą agencją detektywistyczną celem wstępnego rozpoznania sprawy oraz szacunkowej jej wyceny.

< Powrót do bloga