577 602 300 - Detektyw

biuro@biuro-sledcze.com.pl

Trómiasto

Gdańsk, Gdynia, Sopot

24 godziny na dobę

7 dni w tygodniu

Klient pyta detektywa – ile kosztuje praca detektywa?

Jednym z pierwszych pytań, które Klienci zadają detektywowi podczas pierwszego spotkania, jest pytanie o koszt pracy detektywa. Jednak ze względu na specyfikę pracy prywatnego śledczego jest to zarazem jedno z trudniejszych, bowiem bez głębszego poznania sprawy nie można określić nawet przybliżonego kosztu realizacji zlecenia. Dlatego odpowiedzialny detektyw na pierwszym spotkaniu albo ograniczy się do podania stawki godzinowej za dany typ sprawy albo powie, jakiej wysokości rachunki wystawia przeciętnie w podobnych sytuacjach.

Ale ile kosztuje detektyw?

Jednak rozumiemy chęć naszych Klientów do poznania chociaż orientacyjnych kosztów pracy prywatnego detektywa. Dlatego posłużmy się kilkoma przykładami w popularnych dla naszego biura detektywistycznego sprawach, aby chociaż trochę przybliżyć cennik usług detektywistycznych obowiązujący w naszej agencji detektywistycznej. Ceny te odzwierciedlają koszty i rachunki w przeciętnie trudnych sprawach, realizowanych na terenie Gdańska, Gdyni lub Słupska i nie uwzględniają wykorzystania sprzętu detektywistycznego..

Dla przykładu zatem w sprawach rodzinnych (zdrada, kontrola rodzicielska, opieka nad dzieckiem, sprawdzenie przeszłości) godzina pracy detektywa wynosi od 80 do 120 PLN netto, zaś większość (powiedzmy 80%) takich spraw kończy się rachunkami końcowymi (uwzględniającymi także np. koszty paliwa lub ewentualnego noclegu) w przedziale od 2 500 PLN netto do 5 000 PLN netto.

Natomiast często realizowane przez nas zlecenia dotyczące ustalenia miejsca pobytu lub pracy wskazanej osoby to przeważnie łączny koszt od 800 PLN netto do 1 500 PLN netto. Ustalenie składników majątku to zwykle wydatek od 1000 PLN do nawet 10 000 PLN w przypadku wyjątkowo skomplikowanych i zawiłych spraw.

Wywiad gospodarczy w przypadku małej lub średniej firmy zlokalizowanej na terenie Trójmiasta kosztuje od 1000 PLN do 3000 PLN. Zaś sprawdzenie lojalności pracownika lub uczciwości kandydata do pracy zwykle zamyka się rachunkiem w kwocie 800 PLN.

Warto tu nadmienić, że cennik usług detektywistycznych na terenie Trójmiasta i okolic należy do umiarkowanych w skali kraju. Stawki za pracę detektywa w Gdańsku, Gdyni czy Słupsku są zdecydowanie niższe niż w Warszawie, jednak nieco wyższe niż w miastach Polski wschodniej.

Jak się rozliczać z detektywem?

Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie różne modele rozliczeń z naszymi Klientami. Zatem odsyłamy do cennika usług detektywistycznych obowiązującego w naszym biurze detektywistycznym, w którym przedstawiono dwa główne proponowane przez nas modele rozliczeń – godzinowy i ryczałtowy. Zawsze jesteśmy otwarci jednak na różne inne propozycje, a nawet na rozliczenia bezgotówkowe. Dodatkowo, w niektórych sprawach, nasza agencja detektywistyczna może zaproponować wzięcie współodpowiedzialności za efekt pracy naszego detektywa poprzez uzależnienie części naszego wynagrodzenia od osiągnięcia spodziewanego przez Zleceniodawcę efektu.

Detektyw pro bono

Agencja Detektywistyczna Niezależne Biuro Śledcze może z własnej inicjatywy podjąć się także działania pro bono. Dotyczy to spraw istotnych z punktu widzenia interesu społecznego oraz dobra wspólnego. Taka forma współpracy może wynikać jednak tylko z własnej inicjatywy naszego biura detektywistycznego.

< Powrót do bloga