577 602 300 - Detektyw

biuro@biuro-sledcze.com.pl

Trómiasto

Gdańsk, Gdynia, Sopot

24 godziny na dobę

7 dni w tygodniu

Sprawa dla detektywa – uzależnienie od „motywacji i rozwoju”

Niedawno zgłosiła się do nas młoda kobieta, której partner padł ofiarą specyficznego typu uzależnienia. Mianowicie wpadł w swego rodzaju manię tak zwanej „motywacji i rozwoju”.

Wszystko rozpoczęło się wraz z utratą bezpiecznej i stabilnej dotychczas pracy. Wtedy ów mężczyzna, w nienajlepszej kondycji psychicznej, za namową słabo mu dotychczas znanego kolegi z dawnej pracy, trafił na szkolenie rekrutacyjne jednej z firm zajmujących się sprzedażą wielopoziomową (MLM) produktów zdrowotnych. Szybko dał się nie tylko wciągnąć w struktury firmy i namówić na zakup kilku nieprzydatnych usług i produktów, ale zaczął wszystkie dotychczasowe oszczędności przeznaczać na inwestycje „w siebie”. Większość tych wydatków polegała na uczestnictwie w drogich wyjazdowych szkoleniach sprzedażowych, które zawsze kończyły się zabawą do białego rana i kompletnym upojeniem alkoholowym.

Owa inwestycje w siebie nie tylko nie przekuła się w możliwości zarobkowe mężczyzny, ale wręcz skłoniła go za zapożyczania się celem dalszego „rozwoju”, który to już wkrótce miał doprowadzić do przełomu w postaci pojawienia się warunków do nieograniczonego zarabiania. Wszelkie próby interwencji ze strony partnerki zakończyły się fiaskiem oraz pogorszeniem i tak nienajlepszej już relacji pomiędzy małżonkami.

W tej sytuacji Klientka, za namową swojego adwokata, zdecydowała się zdobyć dowody na nietypowy nałóg męża i skorzystała z usług naszej agencji detektywistycznej.

W toku realizacji tego zlecenia zdobyliśmy materiał operacyjny potwierdzający nie tylko obecność mężczyzny w strukturach firmy, ale także zebraliśmy szereg dowodów na wysokie koszty w związku z tym przez niego ponoszone. Nasz detektyw uzyskał ponadto nagrania dokumentujące nieuczciwość osób prowadzących szkolenia skierowane do potencjalnych kandydatów na nowych członków struktur sprzedażowych tej firmy. Na ironię zakrawa fakt, że nasz figurant na jednym z takich spotkań był przedstawiany uczestnikom jako przykład sukcesu finansowego, jaki można osiągnąć w zaledwie kilka miesięcy współpracy.

Zgromadzone przez nasze biuro detektywistyczne materiały wraz ze sprawozdaniem z realizacji zlecenia detektywistycznego zostały dołączone do pozwu rozwodowego z orzeczeniem o winie męża. Pierwsza rozprawa już wkrótce, a wątek uzależnienia od rzekomego rozwoju osobistego będzie istotnym czynnikiem dokumentującym rozkład pożycia w małżeństwie.

< Powrót do bloga