577 602 300 - Detektyw

biuro@biuro-sledcze.com.pl

Trómiasto

Gdańsk, Gdynia, Sopot

24 godziny na dobę

7 dni w tygodniu

Dlaczego warto korzystać z lokalnego biura detektywistycznego

Klienci wybierając biuro detektywistyczne kierują się różnymi kryteriami. Najczęściej jednak decydują się wybrać pierwsze, które wyskoczy im w wynikach wyszukiwania w ich ulubionej wyszukiwarce internetowej. Oczywiście o ile tylko zaproponowana przez detektywa cena usługi detektywistycznej mieści się w ich możliwościach finansowych. Jednak wybór takiego pierwszego lepszego biura detektywistycznego nie zawsze może być najszczęśliwszy.

My w tym wpisie chcielibyśmy zwrócić uwagę na często pomijane kryterium wyboru prywatnego detektywa. Mianowicie chodzi o miejsce działania danej agencji detektywistycznej, a raczej o lokalny jej charakter. Dlaczego warto w większości przypadków wybrać lokalnego detektywa?

Skuteczność i szybkość realizacji zlecenia

W zdecydowanej większości przypadków czynnikiem bardzo wydatnie zwiększającym skuteczność, a tym samym wpływającym na szybkość realizacji zlecenia i wysokość rachunku końcowego dla Klienta, jest bardzo dobra znajomość terenu działania przez detektywa prowadzącego sprawę. To nie tylko znajomość samej topografii miejsca prowadzenia czynności detektywistycznych, ale przede wszystkim znajomość lokalnych uwarunkowań społecznych, miejscowych zwyczajów czy w końcu bezpośrednie kontakty w instytucjach czy sieć informatorów.

Szeroka baza lokalnych kontaktów

Trudno bowiem osobie całkowicie obcej zdobyć w szybkim czasie zaufanie obcego urzędnika czy nawet sprzedawcy w sklepie. Lokalny detektyw przez lata działań w danym regionie z pewnością już sam wyrobić sobie bazę kontaktów i zdobycie przez niego nawet bardzo wartościowych informacji może być trwającą ledwie kilka minut formalnością.

Znajomość topografii miasta

Podobnie sprawa ma się w przypadku prowadzenia obserwacji pieszej lub samochodowej. Nie można jej realizować skutecznie, dodatkowo na bieżąco ją umiejętnie dokumentować, jeśli nie zna się geografii miasta jego sieci komunikacyjnej lub specyfiki komunikacji publicznej. Detektyw realizując takie działania w obcym sobie terenie wygląda jak zagubiony turysta, który z pewnością szybko zwróci na siebie uwagę otoczenia.

Dlatego wybierając detektywa warto zwrócić uwagę, czy prywatny śledczy rzeczywiście dobrze zna rejon działania i może tym samym zapewnić odpowiednią skuteczność świadczonych przez siebie usług.

Realia polskiego rynku usług detektywistycznych są jednak takie, że decydując się na korzystanie z ogólnopolskiego biura detektywistycznego (lub sieci agencji detektywistycznych) i tak w pewnej części przypadków zlecenie ostatecznie realizowane będzie przez lokalnego prywatnego detektywa. Jednak zgadzając się na taką współpracę przez pośredników i wprowadzenie tym samym dodatkowego ogniwa komunikacyjnego trzeba liczyć się nie tylko z nieco wyższą ceną (pośrednik też musi zarobić), ale przede wszystkim z dodatkowym uczestnikiem wszelkich kontaktów, co może powodować szum informacyjny lub skończyć się ciągłym głuchym telefonem. To jest szczególnie problematyczne, gdy ze specyfiki danej sprawy wynika konieczność utrzymania stałej, bezpośredniej i skutecznej relacji pomiędzy Zleceniodawcą, a konkretnym zespołem operacyjnym.

Miejscowi detektywi z Trójmiasta i województwa pomorskiego

Oczywiście trudno rozwiązując problem w bardzo małej miejscowości szukać miejscowego detektywa. To może bowiem utrudnić dochowanie poufności takiej współpracy. Ale korzystanie z usług biura detektywistycznego z drugiego końca Polski lub ogólnopolskiej agencji detektywistycznej kończy się zwykle albo porażką operacyjną albo dodatkowymi kosztami z tytułu pośrednictwa. Dlatego zachęcamy do tego, aby korzystać z pomocy miejscowych detektywów.

Z oczywistych powodów mieszkańcom Gdańska, Gdyni, Słupska i Elbląga polecamy usługi największej w Trójmieście i na Pomorzu agencji detektywistycznej – Niezależne Biuro Śledcze – która zatrudnia najlepszych w regionie prywatnych detektywów.

< Powrót do bloga